sie 23

Zespół Wojska Polskiego wystąpił w naszej parafii

23 sierpnia w naszej parafii gościliśmy Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego (RZAWP). Swoje wystąpienie rozpoczęli Kwartetem Smyczkowym, który w strukturach militarnych NATO jest jedynym takim zespołem. Kulminacyjnym punktem uroczystości była Eucharystia sprawowana w kilku intencjach: 100-lecia Bitwy Warszawskiej, 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II, intencji parafian w przededniu odpustu św. Bartłomieja oraz 25 lat posługi naszego organisty – pana Pawła Kalbarczyka. Mszy Świętej przewodniczył biskup Piotr Turzyński, który w głoszonej homilii wspomniał bohaterów Bitwy Warszawskiej, oraz podkreślił, że jako naród mamy za co dziękować Bogu. O oprawę muzyczną zatroszczył się Chór Wojska Polskiego, który zachwycił wszystkich zgromadzonych doniosłymi pieśniami. Na koniec złożyliśmy życzenia i podziękowania jubilatowi – panu Pawłowi, za wspaniałą posługę i cudowny śpiew i grę na organach. Zwieńczeniem tego wydarzenia był krótki koncert patriotyczny, upamiętniający zwycięską Bitwę Warszawską w 1920 roku.

Dziękujemy Chórowi RZAWP za upiększenie i towarzyszenie w uroczystościach, a Wam, przybyłym gościom, za obecność i wspólną modlitwę.

Katarzyna Nowocień