mar 09

Zapraszamy na koncert!

W najbliższą niedzielę 14 marca w naszym kościele parafialnym gościć będziemy Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, który o godzinie 11:30 rozpocznie Gorzkie Żale.  Chór będzie nam towarzyszył także podczas Mszy Świętej o godzinie 12:00, po której zaśpiewa kilka pieśni wielkopostnych.  Zapraszamy!

UWAGA! Ze względu na obecną sytuacje możliwe będzie także obejrzenie transmisji na żywo z koncertu na naszym profilu Facebook: Parafia Wsola.

Prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz zasłanianie ust i nosa.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego (RZAWP)

Największa instytucja artystyczna w Wojsku Polskim realizującą szeroki wachlarz zadań artystycznych mających na celu kształtowanie postaw patriotycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Wyjątkowym znakiem rozpoznawczym Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego są kostiumy sceniczne, które w większości stanowią kopie autentycznego umundurowania historycznego: od wojów Mieszka I poprzez „skrzydlatą” husarię Jana III Sobieskiego do czasów współczesnych.

Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego cieszy się ogromnym powodzeniem i uznaniem w kraju i za granicą. Zespół odbył ponad 200 tournée. W kraju brał udział w ponad 60 tys. koncertów. Wszystkie występy Zespołu są gorąco oklaskiwane przez publiczność i komplementowane przez krytyków muzycznych za kunszt i maestrię wykonania. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego posiada na swoim koncie szereg nagrań dla Telewizji Polskiej oraz na potrzeby filmu. Ukazało się ponad 100 płyt CD z nagraniami polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu RZAWP.