wrz 29

X Tydzień Społeczny – zaproszenie na spotkania

W niedziele rozpoczął się X Tydzień Społeczny. W naszej diecezji szczególnie poświęcony postaci prymasa tysiąclecia – Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Tematem przewodnim całego tygodnia jest “Aktualność przesłania Prymasa Tysiąclecia w warunkach demokratycznego państwa”. Udział w panelach biorą m.in. Jan Żaryn, o. Gabriel Bartoszewski, oraz znani publicyści: Grzegorz Górny, Michał Karnowski i Franciszek Kucharczyk, a także politycy. Organizatorem jest Akcja Katolicka.

Spotkania odbywają się odbywają się w Oratorium św. Filipa Neri (dolny kościół Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej 22). Więcej informacji na plakacie poniżej.

Na wczorajszym panelu dyskusyjnym byli także nasi parafianie, którzy zachęcają do uczestnictwa w programie. Zapewniają, że dyskusje są bardzo interesujące, a ich owoce na pewno zobaczymy w naszym życiu społecznym.