paź 07

Pomódl się za nauczyciela, wychowawcę, katechetę!

Duszpasterze parafii pw. św. Bartłomieja we Wsoli zapraszają dyrekcję szkół, nauczycieli, wychowawców, pedagogów, cały personel pomocniczy szkoły na Mszę świętą z okazji Dnia Edukacji Narodowej i Dnia nauczyciela, który przypada 14 października.

Msza Święta odbędzie się 11 października o godzinie 12:00 w kościele parafialnym we Wsoli.

Pragniemy tą Mszą św. z racji Święta Edukacji Narodowej wyrazić wdzięczność naszym nauczycielom, wychowawcom, pedagogom za trud edukacji młodego pokolenia oraz wypraszać Boże łaski na trudną i odpowiedzialną pracę. Zapraszamy uczniów do wspólnej modlitwy i uczestnictwa we Mszy Świętej oraz przyjęcia Komunii Świętej w intencji wychowawców.

Słowo o patronie nauczycieli:

Święty Jan Chrzciciel de la Salle, prezbiter – urodził się w Reims 30 kwietnia 1651 r. W czasie studiów stracił rodziców, przez co przerwał swoją naukę i zajął się rodziną. Po pewnym czasie kontynuował naukę, w wieku 27 lat przyjął święcenia kapłańskie, po których powierzono mu kierownictwo duchowe nad szkołą i sierocińcem.

Stworzył wiele typów szkół – podstawowe, wieczorowe, niedzielne, zawodowe, średnie, seminaria nauczycielskie. Nauka w nich była bezpłatna. Zniósł także kary fizyczne stosowane w szkołach. Zmarł po krótkiej chorobie 7 kwietnia 1719 r.

Więcej informacji na temat patrona: KLIKNIJ TUTAJ.