lis 15

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę – A – 15.11.2020

Odpust parafialny – Opieki NMP Matki Miłosierdzia

1. 1.Ojciec Święty Franciszek na audiencji środowej, w narodowe Święto Niepodległości powiedział do Polaków: „GDY dziękujemy Panu historii za dar wolności narodowej i osobistej, przychodzi na myśl to, czego św. Jan Paweł II uczył młodych: być wolnym, to znaczy umieć używać swej wolności w prawdzie. Niech Pan udzieli wszystkim Polakom błogosławieństwa pokoju i pomyślności ”

2. 2.W tym tygodniu: dziś: Światowy Dzień Pamięci o ofiarach wypadków drogowych.
    – we wtorek – 17.11 – św. Elżbiety Węgierskiej
    – w środę – 18.11 – bł. Karoliny Kózkówny, dz m
    – w piątek – 20.11 – św. Rafała Kalinowskiego, kapł
    – w sobotę – 21.11 – Ofiarowania NMP
    – w niedzielę – 22.11 – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  3. 3.Spotkanie z  z Rycerzami Niepokalanej będzie po Mszy św. o g. 9.00.
  4. 4.Od dzisiaj w każdą niedzielę o g. 14.15 będzie odprawiana Msza św. w jęz. Łacińskim w tzw. Rycie trydenckim.
  1. 5. Pamiętajmy o modlitwie w intencji wygaśnięcia zarazy. Różaniec w niedziele listopada prowadzą mieszkańcy Wielogóry i Marcelowa. Listopad jest czasem szczególnej modlitwy za zmarłych z naszych rodzin i dusze w czyśćcu cierpiące.
  2. 6.Prośba! Chcąc skorzystać z sakramentu pokuty bądźmy 15 minut przed Mszą św. Kancelaria parafialna: wtorek i czwartek: 8.00-9.00; 17.30-18.30; w sobotę: 8.00-9.00.
  3. 7. Dziękuję za waszą ofiarność, troskę, życzliwość, porządki przy kościele. Dziękuję za sprzątanie świątyni mieszkańcom z Piastowa: Sławomir Ziółek z córką Patrycją, Agata Sobol, Agata Borowiec, Anna Marzec, Anna Dróżdż z córką Wiktorią i za kwiaty. Na sobotę 21.11 zapraszamy kolejne Rodziny z Piastowa.
  4.  8. Cmentarz – proszę uprzejmie segregować śmieci, nie wkładać sztucznych kwiatów i wiązanek do śmietnika, małe śmieci zabierać ze sobą. Szkło, plastyki i pojemniki szklane wkładać do przeznaczonych boksów. Proszę o troskę, porządek i kulturę. Jest to miejsce święte; nie powinno być palenia papierosów, głośnych rozmów i śmiechów, nakrycie ciała przy pracy, ale niech będzie cisza, zaduma, modlitwa. Cmentarz jest twarzą naszej wiary w życie wieczne.

5. 9. Można jeszcze wpisać wypominki. Zapraszamy do zamawiania intencji Mszy Świętych na rok 2021.  Są jeszcze wolne dni i niedziele w tym roku. Spotkania z poszczególnymi grupami będą czasowo prowadzone drogą zdalną.

6. 10. Życzenia dla Solenizantów i Jubilatów – niech Opieka Maryi Matki Miłosierdzia będzie źródłem nadziei i pokoju serca. Niech Ona wyprasza zdrowie i uczy wyobraźni miłosierdzia. Szczęśliwego tygodnia. Szczęść Boże!

Intencje Mszy Świętych – 16. 11 – 22.11. 2020

Poniedziałek –  Opieki NMP Matki Miłosierdzia  –  16.11

7.00 + Edytę – Lidię Lutek
17.00 + Stanisław, Adama, Agnieszkę Krzosków, Stanisława, Stanisławę, Adama Szczepańskich