kw. 19

Tydzień Miłosierdzia – #zdzienniczka siostry Faustyny

Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym tygodniu szczególnie pochylamy się nad Bożym Miłosierdziem. Jezus mówi do siostry Faustyny: „Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz,
a szczególnie dla biednych grzeszników”.
W tym tygodniu szczególnie prośmy o Boże Miłosierdzie i zmiłowanie dla świata.

Święty Jan Paweł II wzywa nas, abyśmy byli apostołami Bożego Miłosierdzia, bo w nim widzi ratunek dla ludzkości i szczęście człowieka. Uważał, że Boże miłosierdzie jest ogniem, który trzeba przekazywać obecnemu światu.

Święta Siostra Faustyna mówi, że wszystko na co spojrzy mówi jej o Miłosierdziu Bożym. „Nawet sama sprawiedliwość Boża mi mówi o Jego niezgłębionym miłosierdziu, bo sprawiedliwość wypływa z miłości.”

Z rozważań bł. ks. Michała Sopoćki:
„Przy każdym prawie ukazaniu się po Zmartwychwstaniu, Pan Jezus pozdrawia Apostołów słowami: “Pokój wam!”. Czemu przed Męką swoją nie pozdrawiał ich w ten sposób? Bo jeszcze nie było dokonane dzieło Odkupienia. Teraz zaś została śmierć – skutek grzechu pierworodnego – pokonana, sam grzech zgładzony, odwieczny wróg ludzkości zdeptany i nastąpiło pojednanie Boga z grzeszną ludzkością. Wraca tedy utracony w raju pokój człowieka z samym sobą, z bliźnim i z Bogiem.”
Kończy się Tydzień Miłosierdzia, ale miłosierdzie Boże jest nieskończone i trwa nadal.
Pamiętajmy, aby niestrudzenie wysławiać Jego miłosierdzie i trwać na modlitwie.