wrz 14

Rycerstwo Niepokalanej zaczyna formację!

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej powstała w 1917 roku za sprawą księdza Maksymiliana Marii Kolbe. Jej głównym celem jest nawracanie grzeszników i tych, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa. Rycerze starają się też o zjednoczenie chrześcijaństwa oraz o uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej. Członek tej wspólnoty to człowiek, który chce walczyć ze złem i wszystkich ludzi przyprowadzić do Pana Jezusa. Chce być narzędziem w rękach Matki Bożej, żeby Ona posługiwała się nim do ratowania zagubionych ludzi. Jego najskuteczniejszym sposobem walki jest modlitwa (zwłaszcza za wstawiennictwem Niepokalanej) oraz pokuta, czyli ofiarowanie Jezusowi przez ręce Maryi różnych trudności, które nas spotykają, lub podejmowanie różnych wyrzeczeń. Aby dołączyć do Rycerstwa należy oddać się całkowicie Niepokalanej, nosić Cudowny Medalik, a także wpisać się do księgi Rycerstwa w siedzibie kanoniczne założonej.
Szczegółowe informacje na stornie rycerstwa: Kliknij tutaj.

Jeśli czujesz potrzebę dołączenia do wspólnoty, serdecznie zapraszamy na spotkania, które w naszej parafii odbywają się raz na 2 miesiące. Więcej informacji u księży. Terminy spotkań podawane będą w ogłoszeniach, a także na naszej stronie Facebook: Parafia Wsola