lis 16

Odsłonięcie i poświęcenie pomnika świętego Jana Pawła II

Z okazji setnych urodzin Karola Wojtyły – papieża Jana Pawła II przed naszym kościołem poświęcony został pomnik Największego z Rodu Polaków.

W niedziele 15 listopada o godzinie 12:00 sprawowana była okolicznościowa, uroczysta Msza Święta, którą celebrował dziekan dekanatu jedlińskiego – ks. Grzegorz Wójcik. Dokonał on również poświęcenia pomnika. Tego dnia miało również miejsce uroczyste wniesienie relikwii do naszej świątyni.

W swojej homilii ksiądz Wójcik przedstawił jak miłość i cicha modlitwa zmienia serca drugiego człowieka. Dziekan podkreślał, że od Jana Pawła II możemy uczyć się przebaczenia i miłosierdzia, które święty wyniósł na szczyt, kiedy poprosił o spotkanie ze swoim zamachowcem i wypowiedział w jego stronę słowa “Wybaczam Ci”.

– Niech cały czas w naszych sercach budzi się tęsknota za Bogiem i prawdziwa moc przebaczenia drugiemu człowiekowi. Skoro święty Jan Paweł II przebaczył swojemu zabójcy, to jakże my nie możemy przebaczyć tym, którzy okazali nam mniejszą krzywdę – życzył na koniec ksiądz Grzegorz – nie zapominajcie o cichej modlitwie i oddaniu Najświętszej Maryi Pannie.

Papież na pomniku przedstawiony jest w geście błogosławieństwa, którego jakby udziela mieszkańcom, w drugim ręku natomiast trzyma pastorał papieski, czyli ferulę. Na cokole pomnika umieszczono cytaty świętego Jana Pawła II.

Kasia Nowocień