gru 10

Poświęcenie i wręczenie medalików

W trakcie przygotowania dzieci do I Komunii Świętej, kolejnym ważnym wydarzeniem jest poświęcenie i wręczenie medalików.

We wtorek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny tuż po ubogacającym kazaniu na temat cudownego medalika dzieci wraz ze swoimi rodzicami stanęli wzdłuż głównej nawy kościoła, aby przyjąć znak przynależności do Maryi.

Ksiądz Patryk poświęcił medaliki i osoby noszące je, a rodzice nałożyli medaliki swoim wychowankom na szyje. Jest to wymowny znak odpowiedzialności za wychowanie religijne swoich dzieci.

Medalik z wizerunkiem Maryi jest tarczą w walce ze złem,  przypomina nam o ciągłej obecności Maryi w naszym życiu i jest świadectwem naszej czci i miłości ku Matce Bożej.