sie 27

Pielgrzymka parafialna do Częstochowy

27 sierpnia nasi parafianie wybrali się na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zanim tam jednak dotarli zatrzymali się w dwóch miejscach. Pierwszym z nich była mała miejscowość Gidle, w której znajduje się Bazylika Matki Bożej. Tam mieli szansę zobaczyć figurkę Matki Boskiej, mierzącą 9 centymetrów, którą w 1516 roku wyorał z ziemi rolnik Jan Czeczek. O tym wszystkim opowiadał w ciekawy sposób posługujący tam dominikanin. Drugim przystankiem było Sanktuarium św. Anny. Tam nasi parafianie podziwiali jego piękne wnętrze. Potem pielgrzymi udali się już prosto na Jasną Górę. W Kaplicy Cudownego Obrazu Czarnej Madonny wzięli udział w Eucharystii, której przewodniczył ksiądz proboszcz Roman Kotlimowski. Wygłosił piękną homilię, dzięki której wierni dowiedzieli się dlaczego warto zawierzyć się Maryi. Podróż autokarem była przepełniona modlitwą i świadectwami uczestników. Nie zabrakło również wspólnego śpiewu!

Zuzanna Nowak