sie 31

Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą – A – 30.08.2020

  1. Ojciec Święty Franciszek na audiencji środowej nawiązując do uroczystość NMP Częstochowskiej powiedział: „drodzy bracia i siostry, noszę w sercu żywe wspomnienie mojej wizyty w tym Sanktuarium, cztery lata temu, przy okazji Światowego Dnia Młodzieży, jednoczę się z tysiącami pielgrzymów, którzy gromadzą się tam, aby zawierzać siebie samych, rodziny, naród i całą ludzkość Jej matczynej opiece”. Niech Bóg wam błogosławi!              
  2. W tym tygodniu wspominamy:

– we wtorek – 01.09 –  81 rocz. wybuchu II wojny światowej. Dzień weterana. Módlmy się o pokój na świecie i w rodzinach. Również w tym dniu rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego 2020/2021. Otoczmy nauczycieli, katechetów i nasze dzieci i młodzież naszą modlitwą, aby mogli bez zakłóceń zdobywać wiedzę i kształtować dojrzałą osobowość

– w I-y czwartek miesiąca – 03.09 – św. Grzegorza Wielkiego p, dK. Adoracja Najświętszego Sakramentu od g. 16.00-17.00 i modlitwa o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

– w I-y piątek miesiąca – 04.09 – adoracja Pana Jezusa w monstrancji od g. 16.00-17.00 i modlitwa wynagradzająca Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Odwiedziny chorych od g. 9. 00. Spowiedź dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią świętą od g. 16.00

– w I-ą sobotę miesiąca – 05.09 – modlitwa wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP i Msza św. za czcicieli Serca Maryi o g. 18.00; potem adoracja Najświętszego Sakramentu, błogosławieństwo indywidualne i apel. Zapraszamy

– w I-ą niedzielę – 06.09 – zmiana tajemnic i intencja modlitwy o pokój na świecie oraz za dzieci i młodzież 

3. Pamiętajmy o modlitwie w rodzinach w intencji wygaśnięcia epidemii. Dziękuję mieszkańcom Kamińska za prowadzenie Różańca świętego i proszę, aby we wrześniu o prowadzenie tej modlitwy w niedzielę mieszkańców Piastowa.

I Komunia św. 06.09 g. 10.15; rocznica I-ej Komunii św. 13.09. g. 12.00. Pierwsze  spotkanie z Rodzicami i Dziećmi Rocznicowymi będzie we wtorek 08.09. g. 17.30.

4. Prośba! Chcąc skorzystać z sakramentu pokuty bądźmy 15 minut przed Mszą św. kancelaria parafialna na plebanii: wtorek i czwartek: 8.00-9.00; 17.30-18.30; w sobotę: 8.00-9.00.

5. Dziękuję za składane ofiary indywidualnie, rodzinnie i na tacę. Dziękuję za pomoc, życzliwość, porządki przy kościele, inicjatywy.  Księga Ofiarodawców i Dobrodziejów coraz bardziej zapisywana i zostanie jako dowód waszej troski o dzieła przy parafii. Dziękuję za sprzątanie świątyni z Gózdka: Małgorzata i Klaudia Kot, Roksana Szaruch, Aneta Kot-Jastrzembska, Katarzyna Wójcik, Zofia Wziątek i złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła. Na czwartek 03.09 i sobotę 05.09 na g. 17.30 zapraszamy do generalnego sprzątania i porządków rodziców dzieci pierwszokomunijnych

6. Cmentarz – proszę uprzejmie segregować śmieci według napisów, nie wkładać sztucznych kwiatów i wiązanek do śmietnika, małe śmieci zabierać ze sobą. Szkło proszę wkładać do boksu dla szkła. Trawę do boksu z trawą i wińcami. Każdego proszę o troskę, porządek i kulturę. Jest to miejsce święte; nie powinno być palenia papierosów, głośnych rozmów i śmiechów, rozbierania się przy remoncie pomników, kradzieży z grobów, ale niech będzie cisza, zaduma, modlitwa. Cmentarz jest twarzą naszej wiary w zmartwychwstanie.

7. Życzenia dla Solenizantów i Jubilatów – Jezus dzisiaj mówi: jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. To jest źródło prawdziwego szczęścia! Ładnego i spokojnego tygodnia. Szczęść Boże! 

Intencje Mszy Świętych – 31. 08 – 06. 09. 2020

 

 Poniedziałek – 31.08

7.00 + Tomasza Plewińskiego – gregorianka
7.00 O oczyszczenie i uzdrowienie duszy Mirosława oraz Boże Miłosierdzie dla niego i przebłaganie za grzechy
17.00 + Józefa Nakonecznego i zmarłych z rodziny
                                                          

                                                            Wtorek  – 01.09

7.00 + Tomasza Plewińskiego – gregorianka
10.00 Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego w Owadowie
17.00 + Bronisławę, Ignacego, Macieja Kobiałków
                                                         

                                                              Środa – 02.09

7.00 + Stefanię, Adama, Helenę Szamborów, Michała, Mariannę, Adama Klocków – od Franciszka Szambora
17.00 + Stefana, Stanisławę Wąsików
17.00 + Tomasza Plewińskiego – gregorianka
                                            

                                          Pierwszy czwartek miesiąca – 03.09

7.00 + Stanisława Nowaka w 2 r. śm i zm. z rodziny Nowaków i Herników
7.00 + Jana w 22 r. śm, Mariannę, Jana Szczygierskich i zm. z całej rodziny
7.00 + Barbarę w 11 r. śm. Kazimierza Mrozowiczów i zm. z całej rodziny
17.00 W intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
17.00 + Tomasza Plewińskiego – gregorianka
                                                        

                                              Pierwszy piątek miesiąca – 04.09

7.00 + Tomasza Plewińskiego – gregorianka
7.00 + Bożenę w 2 r. śm, Mirosława Andułów, Mariannę, Zenona, Tadeusza Duraków
17.00 Intencja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy osobiste i całego świata i za czcicieli Jego Serca
                                                          

                                             Pierwsza sobota miesiąca – 05.09

7.00 + Beatę Mosionek
7.00 + Jana Sołkiewicza w 8 r. śm.
7.00 + Tomasza Plewińskiego – gregorianka
16.00 + Zygmunta w 4 r. śm, Józefa, Zofię Ziółków, Stanisława, Helenę Sułków
17.00 Ślub: Mateusz Potębski i Paulina Chęć
18.00 Intencja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i za czcicieli Jej Serca
    

                                               

 

 

                                             XXIII niedziela zwykła – 06.09                                

 7.30 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Anny i Piotra Tyczyńskich w 6 r. ślubu
 7.30 + Tomasza Plewińskiego – gregorianka
9.00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Małgorzaty i Tadeusza Gosów w 40 r. ślubu i dla Ich Dzieci i Wnuków
9.00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Marty i Marcina Gołdów w 1 r. ślubu
10.15 W intencji Dzieci Pierwszokomunijnych i ich Rodziców
12.00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Katarzyny i Rafała oraz całej Rodziny
16.00 O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Zofii i Antoniego Kozieł w 43r. ślubu i dla ich Dzieci i Wnuków