cze 28

List z podziękowaniami

Radom, 28 czerwca 2022

Pragnę tą drogą z serca podziękować za zaproszenie mnie oraz za życzliwość, z jaką zostałem przyjęty w Parafii Św. Bartłomieja we Wsoli, dnia 19 czerwca 2022, kiedy dane mi było dzielić się Słowem Bożym, a jednocześnie świadectwem pracy na misjach w Kamerunie, gdzie przebywam od prawie 20 lat.

Możliwość wspólnej modlitwy, dzielenia się, spotkania z wiernymi po Mszy Świętej, było okazją do pogłębienia więzi wiary, jaka łączy wszystkich wyznawców Chrystusa na całym świecie. Nie zawsze wystarczająco to sobie uświadamiamy, dlatego spotkanie, jakie miało wówczas miejsce, było ku temu dobrą okazją.

Jednocześnie pragnę z serca podziękować za ofiary, jakie tego dnia mogłem zebrać przed kościołem. Była to kwota 3728,02 zł, za którą z serca składam ogromne Bóg zapłać.

W tym roku nie byłem przekonany, czy w ogóle powinienem mówić, tym bardziej zbierać środki na Afrykę, w sytuacji, gdzie większość Polaków zwrócona jest w stronę Ukrainy i dobroczynność na rzecz uchodźców stała się już wręcz legendarna na całym świecie

Jednak doświadczenie spotkania z wiernymi, zainteresowanie wygłoszonym świadectwem, a także ogromna ofiarność pokazały, że pokłady Dobra są ogromne, i Pan niech będzie za to uwielbiony.

Obiecuję, że parafianie w Doumaintang, będą dziękować Panu za otrzymane dary przede wszystkim w modlitwie, pogłębiając w ten sposób łączące nas duchowe więzy. Zebrane środki posłużą do dokończenia budowy kaplic na terenie parafii, oraz dziełom miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących.

Z serc składam Bóg zapłać

Ksiądz Mirosław Bujak