cze 21

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę 12 zwykłą – B – 20.06.2021

1. Ojciec Święty na audiencji powiedział do Polaków: „Jest was tak wielu! Apostoł Narodów, św. Paweł zachęca nas – nieustannie się módlcie (1 Tes 5,17). Modlitwa jest naszą życiową koniecznością, ponieważ jest oddechem duszy; wszystko w życiu jest jej owocem. Jaka modlitwa, takie życie: stan naszej duszy i nasze czyny. Niech osobista, zażyła, serdeczna rozmowa z Chrystusem, pomaga wam być zawsze blisko Boga i znajdować odpowiedź na nurtujące was pytania, na kwestie do rozwiązania i problemy, które was niepokoją. Z serca Wam błogosławię”.       W tym tygodniu:

– w poniedziałek – 21.06 – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, z

– w środę – 23.06 – Dzień Ojca, pamiętajmy w modlitwie o żywych i zmarłych ojcach, o ludzkiej wdzięczności. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojców na g. 17.00.                                             – w czwartek – 24.06 – uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

– w piątek – 25.06 – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w szkołach, a na Mszę św. dziękczynną zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów i rodziców w niedzielę 27.06. na g. 9.00. W szkole w Owadowie Msza św. na zakończenie roku 25.06 o g. 9.00. Zakończenie roku formacyjnego dla ministrantów, scholii i pozostałych grup we wtorek – 22.06 Mszą św. o g. 17.00; później spotkanie integracyjne przy grillu.

2.Proszę módlcie się w rodzinie! Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe litanią do Serca Pana Jezusa i suplikacje o powrót do normalności na g. 17.00.

Od 20 czerwca Pasterz Diecezji, Ks. Biskup Marek Solarczyk odwołał dyspenę/zwolnienie/ od uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej i święta nakazane.

4. Aby bez pośpiechu skorzystać ze spowiedzi świętej proszę przyjść 15 min. wcześniej.

5. Bóg zapłać Ks. Patrykowi, Rodzicom i Dzieciom, którzy wczoraj pielgrzymowali do Sandomierza dziękując Bogu za dar Pierwszej Komunii świętej.

6..Zostały założone 22 panele fotowoltaiczne, które dzięki energii słońca będą zasilać prądem kościół i plebanię. Inwestycja opiewa na 44 tysiące złotych. Bóg zapłać za wsparcie dzieła dla dobra parafii. Ofiary każdej 3 niedzieli miesiąca są przeznaczone na cele gospodarcze parafii – dziękuję!

7. Dziękuję za pomoc, życzliwość, za składane ofiary na k-ł; dziękuję za sprzątanie świątyni: Grażyna Zawadzka, Magdalena Polak, Ewelina Majewska, Wiesława Borowska, Irena Pasek, Marcin Pasek i złożoną ofiarę na potrzeby kościoła. Na sobotę 26.06 zapraszamy kolejne rodziny z Owadowa/5 osób/.

Życzenia dla Solenizantów i Jubilatów: Niech święci Patronowie wypraszają u Boga zdrowie, potrzebne łaski, moc ducha, zgodę i miłość wzajemną.  Na rozpoczynający się tydzień wszystkim: Szczęść Boże!

Intencje Mszy Świętych – 21.06 – 27.06.2021

Poniedziałek – Św. Alojzego Gonzagi – 21.06

7.00 + Zofię Kucharczyk – od uczestników pogrzebu
17.00 + Jerzego w 9 r. śm, Zofię, Franciszka Wiśniewskich, Bronisława Jarocińskiego – od Jolanty Wiśniewskiej