maj 10

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę VI Wielkanocy – B – 09.05.2021

1. Ojciec Święty na audiencji generalnej powiedział do Polaków: „maj, poświęcony NMP, jest wam szczególnie bliski. Zgodnie z tradycją waszych ojców gromadzicie się w kościołach, domach, a także przed obrazami i figurami Matki Bożej umieszczonymi na skrzyżowaniu dróg i w przydomowych kapliczkach po to, aby kontemplować Jej piękno, miłość i dobroć. Niech Dziewica Maryja, wyzwoli ludzkość z dramatu pandemii oraz prowadzi waszą ojczyznę i wasze rodziny do swojego Syna Jezusa Chrystusa. Z serca Wam błogosławię”.                                                                 2. W tym tygodniu:    – w środę – 12.05 – 36 rocznica sakry biskupiej ks. Bpa Adama Odzimka  – w czwartek – 13.05 – wspomnienie NMP Fatimskiej i pierwsze objawienie Dzieciom         – w piątek – 14.05 – święto św. Macieja Apostoła. Nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.                                                                                                                                 – w niedzielę – 16.05 – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o g. 12.00 rocznica Pierwszej Komunii świętej. Próba z dziećmi we wtorek i piątek o g. 18.00. Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę 15.05 o g. 10.00. Zapraszamy  –  spotkania z młodzieżą do bierzmowania o g. 18.00: w poniedziałek i środę do 19 maja włącznie. Bierzmowanie 22.05/sobota/ o g. 12.00.  Zapraszamy na piękne, nasze nabożeństwa majowe; dzieci zapraszamy na Biały Tydzień do soboty włącznie w strojach komunijnych na Mszę świętą na g. 17.00 i zaraz na nabożeństwo majowe; każdy dzień będzie miał swoją treść i intencje; proszę módlcie się przy figurach i krzyżach w swoich miejscowościach o ustanie pandemii i błogosławieństwo w rodzinach. Dziękuję za tę modlitwę  3. Zapraszamy na stronę i facebooka naszej parafii. Modlitwa codzienna w rodzinach.                                                                            4. Aby bez pośpiechu skorzystać ze spowiedzi świętej proszę przyjść 15 min. wcześniej.                                                                                                                                                                                            6. Spotkania z ministrantami młodszymi i kandydatami w sobotę nie będzie . Dziękuję za pomoc, życzliwość, pracę, za składane ofiary; w przyszłą niedzielę, 3 miesiąca ofiary przeznaczone na potrzeby gospodarcze parafii; dziękuję za sprzątanie świątyni i otoczenia Rodzicom naszych dzieci. 8. Życzenia dla Solenizantów i Jubilatów: „ Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej!” – mówi dziś Jezus. Bądźcie szczęśliwi i radujcie się każdym dniem. Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

BIAŁY TYDZIEŃ                     10 – 15. 05  g. 17.00

PONIEDZIAŁEK – za rodziców, cierpiące i głodujące dzieci

WTOREK – za dziadków, chrzestnych i rodzinę

ŚRODA – za katechetów, nauczycieli i wychowawców