kw. 20

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę III Wielkanocy – B – 18.04.2021

1.Ojciec Święty na audiencji generalnej po serdecznym pozdrowieniu powiedział Polakom: „ Życzę Wam, aby w przeżywanym okresie wielkanocnym, wasze domy stały się szkołami modlitwy, w których możecie na nowo odkryć obecność Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech On napełni wasze serca swoim paschalnymi darami: pokojem, nadzieją i radością.  Z serca wam błogosławię”.          2. W tym tygodniu:   dziś przeżywamy niedzielę biblijną i narodowe czytanie Pisma Świętego; Ewangelię według św. Marka.

– w piątek – 23.04 – uroczystość św. Wojciecha, bpa m – Głównego Patrona Polski. Na g. 17.30 zapraszamy na DROGĘ ŚWIATŁA

– w sobotę – 24.04 – wspomnienie św. Jerzego

– w niedzielę – 25.04 – dzień Imienin Ks. Biskupa Marka, naszego Pasterza. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.                                                                                                                     3. Zapraszamy na stronę i facebooka naszej parafii. Modlitwa codzienna w rodzinach.

4. Film „Wyrok na niewinnych” do skorzystania na stronie kina internetowego.                                                                                                                                                                                                                       5. Aby bez pośpiechu skorzystać ze spowiedzi świętej proszę przyjść 15 min. wcześniej.                                                                                                                                                                                                        Kancelaria parafialna: wtorek i czwartek 8.00-9.00; 17.30-18.30; sobota 8.00-9.00.

7. Spotkania z Dziećmi przygotowującymi się do I-ej Komunii świętej będą w poniedziałek i środę do 5 maja włącznie o g. 18.30 w kościele.

Spotkanie z ministrantami młodszymi i kandydatami w sobotę o g. 11.00. Dziękujemy Rodzicom za współpracę w ich formacji.                                                                                                                 8. Dziękuję za pomoc, życzliwość, za złożone dzisiaj, jak w każdą 3 niedzielę miesiąca, ofiary na potrzeby gospodarcze kościoła; za sprzątanie świątyni parafianom z Wielogóry z ul. Słonecznej i Kwiatowej:  Jadwiga i Katarzyna Płonka, Gabriela Mosionek, Janina Fijołek, Patrycja Górska i za ofiarę na potrzeby parafii.  Na sobotę 24.04 na g. 09.00 zapraszamy rodziny z Wielogóry z ul. Słonecznej i Granicznej                                                                                                                                                                                                                                                                                                           9. Życzenia dla Solenizantów i Jubilatów: Niech Jezus Zmartwychwstały, który obdarza nas pokojem i pragnie, abyśmy byli ludźmi pokoju, obdarza zdrowiem i będzie źródłem nadziei. Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Intencje Mszy Świętych – 19.04 – 25.04.2021

Poniedziałek – 19.04

17.00 + Edwarda, Józefa, Helenę Górków – od rodziny Górków
Wtorek – 20.04