sty 18

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę II zwykłą – B – 17.01.2021

1. Ojciec Święty w czasie audiencji generalnej pozdrowił serdecznie i powiedział do Polaków: „Kościół w Polsce kontynuuje realizację trzyletniego programu duszpasterskiego zatytułowanego: Eucharystia daje życie. Życzę Wam, abyście w nowym roku, z odnowionym zapałem, mogli pogłębiać tajemnicę Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego. Z serca Wam błogosławię”.
  2. 2. W tym tygodniu:
    – od 18 – 25 stycznia w Kościele Powszechnym trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
    – we wtorek – 19.01 – wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, bpa. W tym dniu Ks. Biskup Henryk Tomasik obchodzi Imieniny. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie
    w czwartek – 21.01 wspomnienie św. Agnieszki, dz m
  3. 3. Spotkanie formacyjne ministrantów młodszych i kandydatów w najbliższą sobotę o g. 11.00 w sali katechetycznej
  4.   4. Zapraszamy na spotkanie opłatkowe z grupami modlitewnymi naszej parafii/KŻR, Rycerzami Niepokalanej, Rodzicami Różańca za Dzieci/ w niedzielę – 24.01 po Mszy świętej o godz. 9.00.
  1. 5. Dziękujemy bardzo za wspólne kolędowanie w domach i rodzinach podczas wizyty duszpasterskiej w trudnym czasie pandemii. Tym bardziej wspólna modlitwa, błogosławieństwo, pokropienie wodą świeconą, dialog – to przede wszystkim wskazanie na Boga, który kocha każdego człowieka i kieruje jego losem oraz całym światem. Dzień 23 stycznia jest przeznaczony dla tych, którzy chcieliby przyjąć kapłana jest dniem kolędy uzupełniającej.Kancelaria parafialna: wtorek i czwartek 8.00-9.00; 17.30-18.30; sobota 8.00-9.00.

2. 7. Dziękuję za waszą ofiarność, życzliwość, również za składane ofiary dla rodzin, którzy z pewnych racji nie mogli przyjąć kapłana, a troszczą się o Kościół.
    Dziękuję za sprzątanie świątyni mieszkańcom z Piastowa: Zofia Kozieł, Stanisław Szałas, Emilia Czajkowska, Barbara Fijołek, Wioletta Kwaśnik, Luiza Kozieł, Justyna Witkowska i złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła. Na sobotę 23.01 na g. 09.00 zapraszamy kolejne Rodziny z Piastowa – Starej Wsi.
  3.   8. Życzenia dla Solenizantów i Jubilatów – niech moc płynąca z Eucharystii będzie źródłem zdrowia, pokoju i nadziei oraz szacunku i troski o siebie nawzajem.  Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!

Intencje Mszy Świętych  18.01 – 24.01.2021
   Poniedziałek – 18.01
7.00 + Władysławę, Bogusława Śpiewakowskich – gregorianka
7.00 + Roberta Dryję – od uczestników pogrzebu