sty 03

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę po Narodzeniu Pańskim – B – 03.01.2021

1.Ojciec Święty Franciszek na audiencji środowej pozdrawiając Polaków powiedział: „drodzy bracia, zbliżając się do końca tego roku, nie oceniajmy go jedynie przez pryzmat cierpień, trudności i ograniczeń spowodowanych pandemią. Dostrzeżmy dobro, jakie otrzymywaliśmy każdego dnia, bliskość i życzliwość ludzi. Dziękujmy za każdą otrzymaną łaskę i patrzmy z ufnością i nadzieją w przyszłość, zawierzając się wstawiennictwu św. Józefa, patrona nowego roku. Dla każdego i każdej z was i dla waszych rodzin niech to będzie rok szczęśliwy i pełen łask Bożych. Niech Pan Wam błogosławi”.

1. W tym tygodniu:
    – w środę – 06.01 – urocz. Objawienia Pańskiego/Trzech Króli/. Msze święte jak w niedzielę. Obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Módlmy się w intencji Ks. Bpa Henryka Tomasika w 28 r sakry biskupiej. Poświęcenie kredy, kadzidła i wody. Taca na misje.
    – w pierwszy czwartek miesiąca – 07.01 – modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Od g. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.
  1. 3. Kolęda – wizyta duszpasterska: poniedziałek – 4.01 – Owadów – od R. Ciborów do R. Jańców i od R. Strzałkowskich do R. Wągrodzkich; od 15.30 – Wsola, ul. Kalinowa, Krótka, Polna; Wtorek – 05.01 Owadów – od R. Borowskich do R. Michalczewskich i Wola Owadowska i od R. Szpaków do R. Plewińskich; od 15.30 Wsola, ul. Wrzosowa, Różana, Miła; czwartek – 7.01 – Piastów Kolonia, Chmielniak, Domy Dworskie – 1 ks. od Chmielniaka; 1 ks. od Strzelnicy; od 15.30 Wsola, ul. Stawna, Bursztynowa, Szkolna, Gombrowicza; piątek – 8.01 – Piastów Stara Wieś i Lotnisko – 1 ks. od R. Płatos; 1 ks. od sklepu w kierunku Starej Wsi; sobota – 9.01 – Wielogóra, ul. Graniczna, Jodłowa, Słoneczna; 1 ks. od Granicznej; 1 ks. od domów za stacją benzynową Lotos. Kto uważa, że w tym roku nie przyjmie księdza, proszę bez skrupułów, po prostu nie wychodzić przed dom.
  2. Kancelaria parafialna czynna po Mszy św. o godz. 07.00
  3. 5. Dziękuję za waszą ofiarność, życzliwość rodzinom z Kamińska, Klwat, Gózdka i Kolonii Piaski. Dziękuję za sprzątanie świątyni mieszkańcom z Piastowa: Elżbieta Kuraś, Danuta Klepacz, Anna Grochala, Małgorzata Kalbarczyk, Irena Jóźwik i złożoną ofiarę 60 zł na potrzeby Kościoła. Na sobotę 09.01 na g. 09.00 zapraszamy kolejne Rodziny z Piastowa.
  4. 6. Życzenia dla Solenizantów i Jubilatów – niech Święta Rodzina z Nazaretu będzie duchowym zapleczem i wzorem dla każdego i każdej w naszych rodzinach. Zdrowia, zgody, wzajemnego szacunku i radości serca. Błogosławionych dni. Szczęść Boże!
Intencje Mszy Świętych – 04. 12.2020 – 10.01. 2021

Poniedziałek  –  04.01

7.00 + Henrykę – Jadwigę Król – od uczestników pogrzebu
17.00 + Sławomira Golusa w 3 r. śm – od Dzieci i Wnuków