gru 21

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę Adwentu – B – 20.12.2020

1.Ojciec Święty Franciszek na audiencji środowej pozdrowił serdecznie Polaków i nawiązał do trwającej Nowenny do Dzieciątka Jezus. Waszej tegorocznej wędrówce Adwentowej, niech w sposób szczególny towarzyszy Święty Józef. Niech Boże Dzieciątko, które widziało w nim czułość Boga, napełni Wasze serca, szczególnie w tych trudnych czasach, pewnością, że nasz Ojciec niebieski jest Bogiem czułości, a Jego miłosierdzie ogarnia wszystkie Jego dzieci. Z serca Wam błogosławię”.

1. W tym tygodniu:
    – w czwartek – 24.12 – Wigilia Bożego Narodzenia. Rodzinna, postna, bezalkoholowa, z czystym sercem, z poświęconym opłatkiem, wolnym miejscu przy stole. Na godz. 23.15 zapraszamy na rodzinne kolędowanie w naszej świątyni.
    – w piątek – 25.12 – o północy uroczysta Pasterka w intencji Parafian, Gości, Dobrodziejów i Ofiarodawców. Taca na Fundusz Obrony Życia. Msze święte jak w niedzielę. Oktawa Bożego Narodzenia.
    – w sobotę – 26.12 – II dzień Świąt Bożego Narodzenia. Święto św. Szczepana. Błogosławieństwo owsa. Taca na KUL. Msze święte jak w niedzielę.
    – w niedzielę – 27.12 – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i uroczyste błogosławieństwo. O kolędzie poinformujemy w najbliższą niedzielę.
  1. 3. Ogłaszamy konkurs dla dzieci na najpiękniejszą szopkę Bożonarodzeniową. Zgłoszenia przyjmujemy na listę w zakrystii do dnia 24.12. Rozstrzygnięcie konkursu 27.12.tj w niedziele po Mszy św. o g. 12.00. Zapraszamy. Codziennie/ do czwartku/ o g. 06.40 Godzinki do NMP i Msza św. Roratnia. We wtorek na 17.00 zapraszamy dzieci i rodziców.
  2.            Kancelaria parafialna: wtorek i czwartek: 8.00-9.00; 17.30-18.30; w sobotę: 8.00-9.00. Na cmentarzu została zainstalowana kamera i patrzy!

3. 5. Dziękuję za waszą ofiarność, życzliwość, porządki przy kościele, przywiezione choinki przez P. Marcina z ul. Miłej. Dziękuję za sprzątanie świątyni mieszkańcom z Piastowa: Krystyna Ziółek, Małgorzata Wiedro, Anna Pawilkowska, Kamila Malczewska, Monika Szymańska, Sylwester Wątły i złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła. Na wtorek 22.12 na g. 17.30 zapraszamy Rodziny z Piastowa na przedświąteczne sprzątanie.

4.  6. Życzenia dla Solenizantów i Jubilatów – nie bój się Bracie i Siostro! Spróbuj zawierzyć na wzór Maryi wszystkie sprawy. Życzymy spokoju i powstrzymania złych emocji w przygotowaniach do Świąt. Szczęść Boże!
Intencje Mszy Świętych – 21. 12 – 27.12. 2020

Poniedziałek  –  21.12

7.00 + Mariannę Kołsut – od uczestników pogrzebu
7.00 + Rafała Toszę – od uczestników pogrzebu