sie 23

Ogłoszenia duszpasterskie na XXI niedzielę zwykłą – A – 23.08.2020

  1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – 24.08 –  uroczystość św. Bartłomieja, patrona naszej rodziny parafialnej, imieniny każdego z nas; Msze św. o g. 7.00; 9.00; 12.00 – uroczysta suma z procesją eucharystyczną, zapraszamy do chorągwi, feretronów, dzieci do sypania kwiatków, strażaków, Owadowianki i wszystkie stany; Msza św. wieczorem o g. 17.00; spowiedź święta i uzyskanie odpustu zupełnego.  

–  w środę – 26.08 urocz. NMP Częstochowskiej, Głównej Patronki Metropolii

– w czwartek – 27.08 – św. Moniki; wyjazd pielgrzymów do Częstochowy o g. 6.00. Zapisy do wtorku/25.08/ włącznie. Intencja dziękczynna.

– w piątek – 28.08 – św. Augustyna, bpa dK

– w sobotę – 29.08 – Męczeństwo św. Jana Chrzciciela

– w niedzielę – 30.08 – o g. 9.00 Msza św. dziękczynna za zbiory i w intencji Rolników – dożynki parafialne, a gminne w Jedlińsku; 0 g. 16.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy nauczycieli, rodziców wychowawców i katechetów. Dzieci niech przyniosą plecaki i tornistry z przyborami szkolnymi do poświęcenia. Spowiedź święta przed nowym rokiem 28.08/piątek/ od g. 17.30.                                                                                                                                                                               

2. Pamiętajmy o modlitwie w rodzinach w intencji wygaśnięcia epidemii. Módlmy się też o trzeźwości naszego narodu i w naszej parafii sierpień jest czasem bezpośredniego przygotowania dzieci do I-ej Komunii świętej. Spotkanie są we wtorek, środę i czwartek. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i za ich rodziców. I Komunia św. 06.09 g. 10.15; rocznica I-ej Komunii św. 13.09. g. 12.00

 4. Prośba! Chcąc skorzystać z sakramentu pokuty bądźmy 15 minut przed Mszą św. kancelaria parafialna na plebanii: wtorek i czwartek: 8.00-9.00; 17.30-18.30; w sobotę: 8.00-9.00.

 5. Dziś w wigilię odpustu św. Bartłomieja zapraszamy na modlitwę za naszych bliskich zmarłych na cmentarzu. W wypominkach będziemy razem prosić Boga dla nich o dar życia wiecznego. Gromadzimy się przed kościołem o g. 18.00.

6. Dziś od g. 11.15 w naszej świątyni będzie koncertował Kwartet Smyczkowy i Chór Zespołu Wojska Polskiego z Warszawy. Zapraszamy

 7. Dziękuję za składane ofiary indywidualnie, rodzinnie i na tacę. Dziękuję za pomoc, życzliwość, porządki przy kościele, inicjatywy.  Księga Ofiarodawców i Dobrodziejów coraz bardziej zapisywana i zostanie jako dowód waszej troski o dzieła przy parafii. Dziękuję za sprzątanie świątyni: Andżelika Berlińska, Agata Adamczyk, Paulina, Oskar i Tomasz Matysiakowie, Katarzyna i Barbara Skiba, Sławomir i Krystyna Słomka  i złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła. Na sobotę, 29.08 zapraszamy rodziny z Gózdka – 5 osób.

8. Cmentarz – proszę uprzejmie segregować śmieci według napisów, nie wkładać sztucznych kwiatów i wiązanek do śmietnika, małe śmieci zabierać ze sobą. Szkło proszę wkładać do boksu dla szkła. Trawę do boksu z trawą i wińcami. Każdego proszę o troskę, porządek i kulturę. Jest to miejsce święte; nie powinno być palenia papierosów, głośnych rozmów i śmiechów, rozbierania się przy remoncie pomników, kradzieży z grobów, ale niech będzie cisza, zaduma, modlitwa. Cmentarz jest twarzą naszej wiary w zmartwychwstanie.

9. Życzenia dla Solenizantów i Jubilatów dzisiaj i nadchodzącego tygodnia – pozwólmy Matce Częstochowskiej prowadzić siebie, nasze dzieci i młodzież do Jezusa w Jego Kościele; niech Ona wyprasza zdrowie i wszelkie potrzebne łaski. Szczęśliwego  tygodnia. Szczęść Boże!