sie 16

Ogłoszenia duszpasterskie na XX niedzielę zwykłą – A – 16.08.2020

  1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek – 17.08 – św. Jacka, kapł

– w czwartek – 20.08 św. Bernarda op, dK

– w piątek – 21.08 – św. Piusa X, Pp

– w sobotę – 22.08 – NMP Królowej                                                                                                                                                                                                                                              

2. Pamiętajmy o modlitwie w rodzinach w intencji wygaśnięcia epidemii. Módlmy się też o trzeźwości naszego narodu i w naszej parafii

3. Sierpień jest czasem bezpośredniego przygotowania dzieci do I-ej Komunii świętej. Spotkanie są we wtorek, środę i czwartek. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci, szczególnie za ich rodziców

4. Prośba! Chcąc skorzystać z sakramentu pokuty bądźmy 15 minut przed Mszą św. kancelaria parafialna na plebanii: wtorek i czwartek: 8.00-9.00; 17.30-18.30; w sobotę: 8.00-9.00.  od piątku – 21.08 zapraszamy na Triduum modlitewne przed doroczną urocz. odpustu św. Bartłomieja na g. 17.00/imieniny każdego parafianina/ W dzień odpustu – 24.08 Msze św. będą o g. 7.00; 9.00; 12.00; 17.00. 

5. W wigilię naszego dorocznego odpustu św. Bartłomieja tj. 23.08 w niedzielę o g. 18.00 udamy się procesjonalnie na cmentarz, aby modlić się za naszych bliskich zmarłych, aby i oni też w tajemnicy obcowania świętych wspierali nas w drodze do nieba. Dlatego bardzo proszę, abyście napisali jednorazowe wypominki, tak jak na Wszystkich Świętych i przynieśli je do kancelarii lub zakrystii.  Będą one czytane w czasie kolejnych stacji na cmentarzu i polecane ich dusze w modlitwie różańcowej.

6. W niedzielę 23.08 będzie w naszej świątyni koncertował Chór Zespołu Wojska Polskiego z Warszawy. O g. 11.15 wystąpi kwartet smyczkowy; po Mszy św. o g. 12.00 krótki koncert duchowy i patriotyczny. Zapraszamy

7. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę dziękczynną do Częstochowy, która będzie 27.08 /czwartek/. Mamy zarezerwowaną Mszę św. o g. 13.30 przed Obliczem Matki Bożej; koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Będziemy dziękować za łaski i prosić o wygaśnięcie pandemii.

  8. Dziękuję za składane ofiary indywidualnie, rodzinnie i na tacę. Dziękuję za pomoc, życzliwość, porządki przy kościele, inicjatywy.  Księga Ofiarodawców i Dobrodziejów coraz bardziej zapisywana i zostanie jako dowód waszej troski o parafię. Dziękuję za sprzątanie świątyni: Ewelina i Lidia Mortka, Kuba Chmieleski, Marzanna i Bogumiła Czajkowska, Agnieszka i Łukasz Zbiciakowie i złożoną ofiarę na potrzeby Kościoła. Na sobotę, 22.08 zapraszamy  kolejne rodziny z Kol. Piaski – 5 osób.

9. Dożynki parafialne będą 30.08 / niedziela/o g. 12.00; rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego też 30.08. o g. 16.00. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców, katechetów, rodziców i dzieci z przyborami szkolnymi, aby je poświęcić.

10. Cmentarz – proszę uprzejmie segregować śmieci według napisów, nie wkładać sztucznych kwiatów i wiązanek do śmietnika, małe śmieci zabierać ze sobą. Szkło proszę wkładać do boksu dla szkła. Każdego proszę o troskę, porządek i kulturę. Jest to miejsce święte; nie powinno być palenia papierosów, głośnych rozmów i śmiechów, kradzieży z grobów, ale niech będzie cisza, zaduma, modlitwa. Cmentarz jest   twarzą naszej wiary w zmartwychwstanie.

  11. Życzenia dla Solenizantów i Jubilatów dzisiaj i nadchodzącego tygodnia – niech Matka Królowa naszych rodzin wyprasza zdrowie, optymizm wiary, zgodę i wzajemny szacunek. Błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!